Події та оголошення

29 березня 2024 року в Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан православ’я в Україні: виклики, проблеми, прогнози». Захід відбувся на кафедрі богослов'я та релігієзнавства та за участі Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.

Захід присвячений висвітленню актуальних проблем сучасного стану православ’я в Україні, виявленню потенційних шляхів сприяння міжправославної взаємодії та комунікації, обговоренню міжнародного та регіонального контексту православних процесів, роль суспільства та держави в розвитку міжправославної взаємодії.

Запрошуємо науковців, представників релігійних організацій, експертів, представників громадських організацій, державних структур та усіх, хто зацікавлений у вирішенні цих питань, долучитися до конференції.

6 грудня, за сприянням медіа-центру Духовного управління мусульман України, студенти університету, що вивчають вибіркову дисципліну «Релігія та політика» відвідали найбільшу мечеть Києва – Ар-Рахма на Татарці. Зустрів студентів та провів вступну бесіду Верховний муфтій України, голова Духовного управління мусульман України, імам, шейх Ахмед Тамім.

24-го січня 2024 на урочистій частині Вченої ради Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики відбулось вручення Подяки Національної академії наук України завідувачу кафедри богослов'я та релігієзнавства, члену-кореспонденту Національної академії педагогічних наук, професору Віктору Дмитровичу Бондаренку

26 жовтня 2023 року на Вченій Раді Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулося урочисте підписання угоди про співпрацю з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті. Угоду підписали ректор університету, доктор філософських наук, професор Віктор Андрущенко, державну службу представляв голова, доктор філософських наук, професор Віктор Єленський. Також на Вченій раді університету відбулось підписання договору про співпрацю між університетом та Київською православною богословською академією, яку очолює протоієрей Олександр Трофимлюк.

20 травня відбулась екскурсія стародавнім Подолом «Дев’ять храмів Подолу: відкривайте таємниці з нами», проведена студенткою Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики релігієзнавицею та сертифікованим екскурсоводом Оленою Ромашкіною. На екскурсію завітали студенти, випускники попередніх років, викладачі та всі охочі.

Запрошуємо 20 травня 2023 р. о 12 год на доброчинну екскурсію "Дев'ять храмів Подолу: легенди та історія". Відкрийте для себе таємниці найдавнішого християнського храму Русі та чудотворну ікону Миколи Мокрого, а також доторкніться до історії втрачених монастирів Подолу, відвідавши Фролівський монастир та Покровську церкву — перлини українського бароко, зведені знаменитим архітектором Іваном Григоровичем-Барським.

Протягом березня та квітня студенти-релігієзнавці заочної та денної форми навчання спеціалізації «Релігійні медіа» проходили переддипломну практику, яка була присвячена загальній тематиці «Єдність православних в Україні: виклики війни». 6 весняних тижнів практиканти відстежували релігійні події в Україні, брали інтерв’ю у релігійних діячів, експертів та адміністративних працівників. Мали змогу поспілкуватися з керівником інформаційного відділу Державної служби України з питань свободи совісті та етнополітики.

Нещодавно відбувся методологічний семінар "Філософська антропологія як метаантропологія", де взяли участь аспіранти і докторанти кафедр богослов'я та релігієзнавства і соціальної філософії, філософії освіти та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

2 лютого 2023 р. на запрошення кафедри педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова у форматі онлайн відбулась творча зустріч з письменницею, журналісткою, доцентом кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології Світланою Соболєвською.

У грудні 2022 року для студентів-культурологів IV курсу було проведено захист курсових робіт у змішаному форматі (наживо та онлайн). Студенти та студентки продемонстрували результати теоретичних та прикладних  пошуків з дисциплін "Історія тілесності в культурі" та "Організація культурних проєктів".

Сторінка 1 із 4