Відвідування Духовного управління мусульман України в мечеті Ар-Рахма (Милосердя)

6 грудня, за сприянням медіа-центру Духовного управління мусульман України, студенти університету, що вивчають вибіркову дисципліну «Релігія та політика» відвідали найбільшу мечеть Києва – Ар-Рахма на Татарці. Зустрів студентів та провів вступну бесіду Верховний муфтій України, голова Духовного управління мусульман України, імам, шейх Ахмед Тамім.

В невимушеній обстановці, за чаєм та цукерками, відбулася бесіда студентів-драгоманівців з Верховним муфтієм України. Шейх Ахмед розповів про іслам в Україні та основні віроповчальні та соціальні аспекти цієї релігії.  Потім студенти ставили безліч питань – від богословських до житейських, на які привітно відповідав імам мечеті Ар-Рахма.

Ar Rahma 1

Після зустрічі з шейхом, керівник медіа-центру ДУМУ Адам показав середину мечеті, де студенти побачили як проходить передвечірня молитва-салят, поспілкувалися про особливості мусульманського життя в Україні та світі, гендерні аспекти ісламу та багато іншого. Після відвідування мечеті, студенти скуштували смаколики халяльної їжі.

Відгук студентки спеціальності Філософія Валерії Пономаренко:

6-го грудня, мені, та моїм колегам - філософам випала нагода відвідати мечеть Ар- Рахма на Татарці. Чесно кажучи, для всіх з нас це було великою цікавинкою, адже до цього ніхто й ніколи там не бував, мені взагалі не спадало на думку, що я коли-небудь зможу відвідати справжню мечеть. На одній із пар дисципліни "Релігія і Політика" викладач запропонував декілька закладів в Києві які ми можемо відвідати, але всім було цікава саме мечеть. Впевнитись в тому, що мусульмани такі ж люди як і ми: переживають, поважають люблять та вірять в краще як і ми всі..

Наш візит до мечеті, був таким ж турбуючим заходом для Шейха Ахмета, як і для студентів Драгоманова, адже саме він мав велику відповідальність, представляти всіх мусульман, говорити за їх біль, та виправдовувати за наклепи кожного ображеного мусульманського вірянина.

Мене надихнула ця зустріч, ми багато задавали питань як Шейху Ахмеду, так і його помічнику Адаму. Побували в мечеті. Подивились та послухали як моляться мусульмани, це було надзвичайно захоплююче. Особисто я багато дізналась нового про мусульманство, і як живе сучасний вірянин згідно правил релігії. Найбільше сподобалось те, що в мечеті я відчувала себе дуже спокійно та комфортно, адже дружньо сиділи на теплому килимі, говорили про Бога та насолоджувались ароматами масел, що робили ту атмосферу в храмі ще більш незвичайною та приємною.