Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан православ’я в Україні: виклики, проблеми, прогнози»

29 березня 2024 року в Навчально-науковому інституті філософії та освітньої політики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасний стан православ’я в Україні: виклики, проблеми, прогнози». Захід відбувся на кафедрі богослов'я та релігієзнавства та за участі Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України.

Конференцію відкрив проректор з наукової роботи Українського державного університету імені Михайла Драгоманова професор Григорій Торбін.

torbin

Протягом першої частини конференції з доповідями виступили завідувач кафедри богослов’я та релігієзнавства УДУ імені Михайла Драгоманова професор Віктор Бондаренко, завідувач Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України професор Олександр Саган, професор кафедри богослов’я та релігієзнавства УДУ імені Михайла Драгоманова Юрій Чорноморець, доктор філософії з богослов’я, старший викладач Київської православної богословської академії протоієрей Андрій Дудченко, магістр богослов’я, медичний капелан та лікар Поліна Дудченко, а також ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко.

sagan

chornomorec

kovalenko

Протягом другої частини заходу з доповіддю виступили єпископ Запорізький і Мелітопольський ПЦУ Фотій (Давиденко), професорка, провідна наукова співробітниця Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України Людмила Филипович, доктор філософії, доцент кафедри богослов’я Київської православної богословської академії Сергій Присухін, директор офісу ГО «Софійське Братство» протоієрей Сергій Прокопчук, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України Ганна Кулагіна-Стадниченко.

fotiy

oleksandr drabinko

filipovich

Під час дискусій учасники конференції прийшли до висновку, що в українському православному середовищі існують проблеми, які перешкоджають розвитку церкви та виконанню її місії. Одна з таких проблем - недостатня ефективність комунікації, яка виявляється не лише в межах країни, але й серед українських православних за кордоном та у різних юрисдикціях.

olefirenko

Також була розглянута актуальність законопроекту 8371, який вважається недоробленим та неідеальним. На думку учасників конференції, прийняття законопроєкту в його поточній редакції може негативно вплинути на авторитет України на міжнародній арені. Під час обговорення виникло питання про розвиток Софійського Братства, представники якого були присутні на науково-практичній конференції.

uchasniki

tcelkovskiy