"ГУМАНІЗМ. ЛЮДИНА. ЧЕСТЬ": кафедра філософії Драгомановського університету взяла участь у знаковій науковій конференції

Студентсько-викладацький склад кафедри філософії Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики долучились до наукової конференції присвячену темі "ГУМАНІЗМ. ЛЮДИНА. ЧЕСТЬ", яку організувала кафедра філософії, соціології та політології імені професора Валерія Скотного у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка. Ця подія об'єднала студентів та викладачів з різних філософських факультетів з різних куточків України для обговорення важливих аспектів гуманізму, людської ідентичності та честі, особливо в контексті сучасної суспільно-політичної ситуації. Тому не оминули такий авторитетний захід студенти, аспіранти та викладачі кафедри філософії Драгомановського університету під керівництвом професора Мозгової Н.Г.

IMG 20231106 133240 669

Доповідачі поділились результатами своїх досліджень та роздумами на широкий спектр тем, пов'язаних із гуманізмом та честю. Ось кілька з них, які представляють наукові пошуки кафедри філософії:

• Стани чесності: почесність і шаноба (кандидат філософських наук, доцент Облова Л. А.)
  • Поняття честі у воєнній літературі ХХ-ХХІ століття (асистент Мельниченко А. О.)
  • Честь та користь (викладач Сабадаш К. В.)

IMG 20231106 133240 375

Доповідь викладачки кафедри філософії Сабадаш К.В.

• Домени ціннісних принципів сучасного суспільства (докторант Гречкосій Р. М.)
  • Філософські і морально-етичні принципи підприємництва та їх вплив на розвиток і ефективність економіки країни в умовах війни (студент ІІІ курсу Грушецький В. В.)

IMG 20231106 133249 059

Доповідь студента ІІІ курсу Грушецького В.В.

• Критерій морального в контексті ірраціоналізму (аспірант Кудрик Р. В.)
  • Філософські розмисли щодо існування душі: в чому різниця між людиною та реплікантом? (студентка ІІ курсу Пономаренко В. О.)
  • Психологічний аспект проблеми честі в художній літературі: відображенням внутрішніх конфліктів та моральних дилем в літературному тексті (студент ІІІ курсу Позняк О. Ю.)
  • Честь та справедливість; Моральність людського буття (студент ІІІ курсу Білокобильський Б. Ю.)

Кожен виступ на конференції супроводжувався дискусіями та обміном думками між учасниками, а захід завершився подяками організаторам та доповідачам за їхню цінну роботу. Захід не лише розширив горизонти знань студентів, але й надав їм можливість рефлексії над важливими філософськими питаннями.

ПОВНА ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

🌐  Сайт для абітурієнтів

Більше про події нашого інституту у соцмережах FacebookTelegram, InstagramYouTube