Ціна мистецтва або як юні філософи-культурологи проводили аукціон  

Український державний університет імені Михайла Драгоманова тісно співпрацює з Київською Малою академією наук, тому викладачі університету допомагають в організації цікавих занять різних секцій. Зокрема, наш інститут опікується секцією «Філософія. Культурологія» Відділення філософії та суспільствознавства, тому щотижня учні та учениці шкіл столиці мають можливість наживо поспілкуватись з викладачами про різні культурно-історичні епохи, основи наукових досліджень, світ ідей та смислів. Публікуємо репортаж про навчально-ігровий аукціон, який було написано учнями секції на основі вражень про гру та наш інститут. 

 photo 2023 11 08 14.49.58

 

Вечір 2-го листопада міг бути проведений за сімейною вечерею, переглядом серіалу типу «Нетфлікс», виконанням домашнього завдання або якоюсь іншою рутинною роботою. Але не для учнів та учениць секції «Філософія. Культурологія» Київської Малої академії наук. Традиційно щочетверга в другій половині дня юні філософи та культурологи мають можливість поспілкуватись наживо в гуманітарному корпусі Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, а саме в аудиторіях Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики. Цього разу наша зустріч була спрямована на кілька важливих навичок – навчитись висловлюватись про відомі твори мистецтва та розвинути основи фінансової грамотності. Все це об’єднала культурологічна гра-аукціон, запропонована керівником секції кандидатом філософських наук, доцентом Сергієм Русаковим. 

 

photo 2023 11 08 14.50.01

 

Метою гри, як в будь-якому аукціоні, було продати товар за найвищою ціною, що і робили гравці виставляючи умовні твори таких митців як Пабло Пікассо, Едвард Мунк, Клод Моне, Вінсент ван Гог та Сальвадор Далі, переконуючи інших присутніх у їхній цінності та значущості. Впродовж гри  кожен мав змогу висловити свою думку, а часом і подискутувати. Особливими моментами гри став продаж картини Пікассо за 101 тисячу ігрової валюти  та торг тривалістю понад 5 хвилин, хоча зазвичай це було менше двох хвилин. Динаміка, велика кількість тем для обговорень та прагнення купити картину при цьому ж не «сісти на мілину» зробили заняття у форматі гри захопливим та інтерактивним.

 

photo 2023 11 08 14.50.07

 

Наприкінці гри було підраховано бали й створено рейтинг найбільш популярних митців цього вечора. Гравці отримали купу вражень, емоцій та досвіду, дійшли до висновку, що підрахунок коштів, навіть умовних, не є простою справою, особливо, коли це стосується купівлі-продажу творів мистецтва. Тому вчитись висловлюватись про мистецтво, розуміти художні стилі, особливості функціонування художнього ринку є важливим і цю навичку потрібно розвивати. 

 

Євгенія Кондратенко та Віктор Кисельов, 

вихованці секції "Філософія. Культурологія" Київської Малої академії наук

       

 

photo 2023 11 08 14.50.02

 

photo 2023 11 08 14.50.06

 

ЯКЩО ВИ ЦІКАВИТЕСЬ ФІЛОСОФІЄЮ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЄЮ І НАВЧАЄТЕСЬ У ШКОЛІ, ТО У ВАС Є МОЖЛИВІСТЬ ДОЛУЧИТИСЬ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ. ВІДВІДАЙТЕ САЙТ КИЇВСЬКОЇ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

 

🌐  Сайт для абітурієнтів

Більше про події нашого інституту у соцмережах FacebookTelegram, InstagramYouTube 

 

 

 

    

taemnitsi culturnih labirintiv