Шишкін Руслан Германович

Shyshkin

Шишкін Руслан Германович

кандидат історичних наук,

доцент кафедри всесвітньої історії та археології

google scolar

Телефон: (044) 520-12-05

Адреса: Київ, вул. Освіти 6, ауд. 13, 27

Викладання дисциплін: Археологія, Охорона пам’яток археології, Археологічна практика.

1. ОСВІТА

1990 р. – Київський державний педагогічний інститут імені О.М. Горького, –вчитель історії, суспільствознавства і методист виховної роботи.

2. НАУКОВІ СТУПЕНІ І ВЧЕНІ ЗВАННЯ

1996 р. – кандидат історичних наук, Інститут археології НАН України, спеціальність 07.00.04 – «археологія», тема дисертації: «Господарство та екологія населення Середнього Подніпров’я в I – V ст. н.е.», КН № 010695.

3. КАР’ЄРА

1990 – 1993 рр. – асистент кафедри історії СРСР Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького;

1993 – 1996 рр. – аспірант Інституту археології НАН України, відділ археології ранніх слов’ян;

1996 – 2021 рр. – завідувач навчальної науково-дослідної лабораторії археологічних досліджень і доцент кафедри історії та археології слов’ян, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;

з 2021 р. – завідувач навчальної науково-дослідної лабораторії археологічних досліджень і доцент кафедри всесвітньої історії та археології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

Загальний трудовий стаж – 40 років.

Науково-педагогічний стаж – 31 рік.

4. ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Монографії:

Готун І.А., Лисенко С.Д., Петраускас О.В., Шишкин Р.Г. Археологічна карта Київщини. Фастівський район. – К., 2002. – 247 с.

Кравченко Н.М., Петраускас О.В., Шишкин Р.Г., Петраускас А.В. Памятники археологии позднеримского времени Правобережной Киевщины. – К., 2007. – 456 с.

Петраускас О.В, Шишкин Р.Г. Могильник и поселение черняховской культуры у с. Великая Бугаевка (археологический источник). – К., 2013. – 412 с.

Вибрані наукові звіти подані до Наукового архіву Інституту археології НАН України:

Петраускас О.В., Авраменко М.О.,  Карлсен Х.-Й., Шишкін Р.Г., Милян Т.Р. Звіт про роботи  Комарівської експедиції у 2018 р. (10,8 дрк. арк)

Петраускас О.В., Авраменко М.О., Карлсен Х.-Й., Шишкін Р.Г., Милян Т.Р. Звіт про роботи Комарівської експедиції у 2019 р. (11,4 дрк. арк.)

Вибрані наукові статті:

1. Шишкін Р.Г., Петраускас О.В., Бабенко Р.В. Досвід співпраці лабораторії археологічних досліджень НПУ ім. М.П. Драгоманова з Інститутом археології НАН України // I Всеукраїнський  археологічний  з’їзд (Ніжин, 23 – 25 листопада 2018 р.). – С. 248-249.

2. Петраускас О., Дерев'янко О., Шишкін Р.  Дослідження ремісничої факторії черняхівської культури в Комарові на Подністров’ї // Археологічні дослідження в Україні 2017 р. – К., 2019. – С. 325-326

3. Шишкін Р.Г., Петраускас О.В. Нові дослідження будівлі з кам'яним фундаментом в Комарові // Археологія Буковини: здобутки та перспективи: Тези доповідей III міжнародного наукового семінару, присвяченого 100-літтю від дня народження відомого науковця Бориса Тимощука (м. Чернівці, 13 грудня 2019 р.). – Чернівці: Технодрук, 2019. – С.102-104.

4. Петраусас О.В., Шишкін Р.Г. Дослідження ремісничої факторії черняхівської культури в Комарові на Подністров’ї // Археологічні дослідження в Україні 2018. – К., 2020. С. 251-252.

5. Петраускас О.В., Шишкін Р.Г., Милян Т.Г., Карлсен Х.Й. Дослідження будівлі з кам’яним фундаментом у Комарові // Археологічні дослідження в Україні 2019. – К., 2021. С. 359-360.

Вибрані виступи на конференціях та наукових семінарах:

1. Виступ на Міжнародній науковій конференції «Археологія Волині. Господарство. Ремесло. Культ», що 15-17 вересня 2017 р. відбулася за ініціативи Інституту археології НАН України з нагоди вшанування пам’яті Д.Н. Козака та 25-річчя археологічних досліджень на Хрінницькому водосховищі.

2. Виступ на Міжнародній науковій археологічній конференції «Культурний та історичний розвиток словʼянських племен у І тисячолітті нашої ери», що відбулася 21-23 вересня 2017 р. в заповіднику «Меджибіж» і була присвячена 90-літтю історика і археолога, члена-кореспондента НАН України В.Д. Барана.

3. Виступ на І Всеукраїнському археологічному з’їзді у Ніжині, що відбувся 23-25 листопада 2018 р.

4. Виступ на Міжнародному науковому семінарі «Проблеми археології Центральної та Східної Європи римського часу – початку епохи Великого переселення народів», що відбувся 12-15 вересня 2019 р. з нагоди 20-річчя Германо-Слов’янської археологічної експедиції Харківського національного університету імені В.М. Каразіна.

5. Виступ на Міжнародній конференції «Strava і μέδος: археологія життя» в смт Меджибіж Хмельницької області, що відбулася 27-29 вересня 2020 р.

6. Виступ на ІІІ науковому семінарі «Археологія Буковини: здобутки та перспективи», що відбувся 13-15 грудня 2020 р. на базі Чернівецького національного  університету імені Юрія Федьковича.

7. Виступ на Міжнародній конференції «Імперії і варвари», що була присвячена 80-річчю з дня народження Олега Михайловича Приходнюка і відбулася 8-9 жовтня 2021 р. на базі Державного історико-культурного заповідника «Меджибіж».

5. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

З 3 листопада по 3 грудня 2017 р. проходив стажування у відділі археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України. Довідка про стажування з Інституту археології від 3 грудня 2017 р. (всього 180 годин / 6 ECTS).

6. ГРОМАДСЬКО-КУЛЬТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ

1. Член Спілки археологів України. Членський квиток: № 147/КО;

2. Член профспілки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.