ПОДОБЄД Олена Андріївна

Podobed

ПОДОБЄД Олена Андріївна

доцентка кафедри джерелознавства та спеціальних історичних дисциплін, докторка історичних наук, доцентка

google scolar

Службова адреса: 03037, м. Київ, вул. Освіти, 6, каб. 40

Службовий телефон: 044 245-41-66

Освіта:

2000-2005 р. – Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова; спеціальність «Українська мова та література», кваліфікація викладач української мови та літератури, вчитель зарубіжної літератури та історії.

Наукові ступені та вчені звання:

2012 р. – Кандидат історичних наук. Спеціальність: 07.00.01 – історія України, «Громадсько-політична та культуротворча діяльність Івана Багряного»

2015 р. – Доцент кафедри історії та етнополітики

2019 р. – Доктор історичних наук. Спеціальність: 07.00.01 – історія України, «Культурне життя та повсякдення переміщених осіб і біженців з України у повоєнній Західній Німеччині (друга половина 1940-х рр.)»

Професійна діяльність:

Від 2005 р. і до цього часу працює в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова

Викладає курси:  Історія української державності, українська мова, основи історичного музеєзнавства.

Стаж науково-педагогічної роботи понад 15 років.

Наукова діяльність:

Коло наукових інтересів: новітня історія України, історія української еміграції та діаспори, історія переміщених осіб і біженців з України у Західній Німеччині (друга половина 1940 – початок 1950-х рр.), біографістика, музеєзнавство, методика викладання історії та інших суспільних дисциплін.

Основні праці:

Авторка понад 260 наукових, науково-популярних, методичних праць, зокрема:

Подобєд О.А. Квести на уроках історії. 5-11 класи. Київ: Перше вересня, 2017. 184 с.

Подобєд О.А. Українська планета ДіПі: культура та повсякдення. Житомир: Вид. О. О. Євенок, 2018. 396 с.