Журавльова Людмила Віталіївна

Guravlova

Журавльова Людмила Віталіївна

кандидат історичних наук,

викладач кафедри всесвітньої історії та археології

Orchid Logo 560x420 google scolar

Телефон: (044) 520-12-05

Адреса: Київ, вул. Освіти 6, каб.16

Викладання дисциплін: Історичне країнознавство, Цивілізації Нового світу, Нова і новітня історія країн Азії та Африки, Історія країн Південного Кавказу.

1. ОСВІТА

2011 р. – Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова – магістр історії, викладач історії; вчитель правознавства.

2. НАУКОВІ СТУПЕНІ І ВЧЕНІ ЗВАННЯ

2017 р. – кандидат історичних наук, Київський Національний університет ім. Т.Г. Шевченка, спеціальність 07.00.02 – «всесвітня історія», тема дисертації: «Політика США щодо комерціалізації космічної діяльності (1989 – 2012 рр.)», ДК № 044364.

3. КАР’ЄРА

серпень 2011 – грудень 2012 рр. – секретар навчальної частини коледжу Інформаційних технологій та землекористування Національного авіаційного університету (за сумісництвом викладач);

січень 2013 – березень 2015 рр. викладач коледжу Інформаційних технологій та землекористування Національного авіаційного університету;

грудень 2015 – жовтень 2021 рр. викладач кафедри всесвітньої історії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова;

з жовтня 2021 р. – викладач кафедри всесвітньої історії та археології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.

4. ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАУКОВУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Вибрані наукові статті:

1. Гончар Ю. Б., Журавльова Л. В. Космічна політика США в контексті припинення гонки озброєнь / Л. В. Журавльова, Ю. Б. Гончар // Грані: науково-теоретичний альманах. – Дніпро: «Грані», 2017. – Том 20. № 3 (143). – С. 68 – 75.

2. Журавльова Л. В. Пріоритети і суперечності космічної політики Дж. Г. У. Буша / Л. В. Журавльова // Американська історія та політика: науковий журнал. – К: Київський національний університет імені Т.Шевченка, 2017. – № 3 – С. 134 – 144.

3. Журавльова Л. В. Американо-китайські відносини у сфері освоєння і використання космічного простору (частина перша) / Л. В. Журавльова // Воєнно-історичний вісник: Збірник наукових праць Національного університету оборони України. – К.: ЦП «Компринт», 2019. – Вип. 3. – С. 31 – 36.

4. Журавльова Л. В. Політика Сполучених Штатів Америки щодо протидії  незаконному обігу наркотиків у діалозі США – Латинська Америка (1980-ті – 1990-ті рр.) / Л. В. Журавльова // Zaporizhzhia Historical Review. – Запоріжжя, 2020. – Vol. 3 (55). – 2020. – С. 326 – 336. (Index Copernicus)

Вибрані виступи на конференціях та інших заходах:

1. Журавльова Л. В. Космічний чинник у американо-європейських відносинах // Міжнародна наукова конференція «Україна і США: досвід та перспективи співпраці» (присвячена 25-річчю встановлення дипломатичних відносин)» (23 листопада 2017 р.), Київ, історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

2. Журавльова Л. В. Реформа системи експортного контролю адміністрації Б. Обами та її результати у космічній галузі // Міжнародна наукова конференція «Ядерна безпека України в контексті світового досвіду» (15 червня 2017 р.), що відбулася на базі Інституту всесвітньої історії НАН України.

3. Участь в Історичному науково-популярному фестивалі LEGIO HISTORICA ІІІ (Київ, 17 листопада 2018 р.).

4. Speaks with Dr. Francis Fukuyama: Ukraine’s Role in The Struggle for Global Democracy (November 12, 2019). America House Kyiv.

5. Журавльова Л. В. Американо-колумбійські відносини у сфері протидії незаконному обігу наркотиків: план «Колумбія» // Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні тенденції міжнародних відносин» (17-18 грудня 2020 р.). Київ, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

6. Виступ на пленарному засіданні Міжнародної науково-практичної конференції «Проблема протидії пандеміям у світовій історії» (Київ, 27 квітня 2021 р.) з темою «Протидія розповсюдженню віспи в Америках та проблема вакцинації у громадській думці США».

7. Журавльова Л. В. Регіональна інтеграція в країнах Латинської Америки з освоєння та використання космічного простору // ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні тенденції міжнародних відносин» (21 грудня 2021 р.), Київ, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

5. ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

«Соціально-політичний розвиток США другої половини ХХ ст.» (грудень 2019 р., кафедра соціальної політики факультету соціальної роботи та управління Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 60 годин / 2 ECTS).

6. ГРОМАДСЬКО-КУЛЬТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ

1. Учасниця Української Асоціації Американістики.