Викладачі разом зі студентами подивилися фільм "Памфір"

3 травня викладачі кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології організували спільний зі студентами перегляд фільму "Памфір" та його обговорення.

Фільм українського режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука отримав багато нагород та широке глядацьке визнання. Події фільму розгортаються на фоні підготовки та святкування Маланки. Маланка або Щедрий вечір — українське народне свято, вечір напередодні «старого» Нового року або святого Василія Великого. Це свято є родзинкою стрічки. Так, режисер створив не просто якісну психологічну драму, а ще й зумів показати старовинну українську традицію. Можливо саме це і стало причиною такого успіху кінокартини. Адже в наш час в суспільстві є запит на відкриття й популяризацію української культури.

IMG 20230503 154350 min 1 1

Перед переглядом Памфіра ми також подивилися документальний фільм цього самого режисера "Красна Маланка" у якому детально йдеться про свято Маланка. Так, під час обговорення обох стрічок зі студентами, вдалося краще зрозуміти сакральне значення свята. Зокрема воно є ініціацією хлопців у чоловіків.

Студенти також виявили проблеми, які режисер піднімає у Памфірі. Це низький рівень освіти та відсутність робочих місць в селах, вимушений виїзд на заробітки, зміна релігії та віри, корупція в органах державної влади, відсутність справедливого покарання винних у злочинах, стосунки батьків та дітей, поширення українських традицій та інші.

Відбулася цікава дискусія щодо розвитку українського кінематографу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook та Instagram.