Вулична культура як феномен сучасної української культури

27 квітня 2023 року Інна Володимирівна Гурова, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософської антропології, філософії культури та культурології у якості запрошеного лектора Кафедри педагогіки ОПП «Педагогіка дозвілля» Педагогічного факультету провела гостьову лекцію на тему «Вулична культура як феномен сучасної української культури».

зображення_viber_2023-04-27_15-42-10-808_cr.jpg

В межах лекції були розкриті питання сутності сучасної культури та української, зокрема, а також способів функціонування повсякденних культурних практик. Зазначалось, що вулична культура народжується з творчості непрофесійних митців в атмосфері креативу та в умовах відсутності доступу до реалізації ініціатив у традиційних закладах культури.

зображення viber 2023 04 27 15 42 19 730 cr

Мова йшла також про спортивно-рухові вуличні культури, музично- танцювальні, були розкриті проблеми стріт-арту як культурної практики та способу маркування простору, який має тривалу історичну традицію, але увагу громадськості та наукової спільноти отримав лише у другій половині ХХ ст. Показано, що вуличні культури дають можливість зробити міста по- справжньому живими, створити середовище, де циркулює позитивна та креативна енергія, та позбавити вуличні активності негативних конотацій.

зображення viber 2023 04 27 15 42 22 236 cr

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook та Instagram.