Драгомановці презентували актуальні наукові культурологічні напрацювання

16-18 червня 2023 р. відбулась VIII Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського та зарубіжного мистецтв: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти», яка була організована Волинським національним університетом імені Лесі Українки спільно з Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова, Поморською академією у Слупську та Центром українсько- європейського наукового співробітництва. Для участі в цьому науковому заході було сформовано делегацію для презентації наукових напрацювань у сфері культурології, мистецтвознавства, етики та естетики.

В рамках поїздки студенти та викладачі відвідали Волинський національний університет імені Лесі Українки, де мали можливість поспілкуватись з ректором університету, професором Анатолієм Цьосем. Очільнику Лесиного університету було презентовано англомовне багатотомне видання «Організоване суспільство», автором якого є ректор Драгомановського університету академік Віктор Андрущенко.

Ректор ВНУ 2023 06 15 163253 EVERSUMMER 0477 min

Після спілкування у ВНУ імені Лесі Українки, делегація Драгомановського університету вирушила до міського Палацу культури на зустріч з директором Департаменту культури Тетяною Гнатів. Під час розмови присутні обговорили переваги проєктного підходу у сфері культури та важливу роль молоді у процесі відновлення України.

Після офіційних зустрічей студенти та викладачі мали можливість на власні очі побачити місцеві памʼятки архітектури, зокрема відвідали екскурсію у відомому Луцькому замку. Присутні послухали цікаву розповідь про історію замку та піднялись на його верхню точку, з якої насолодились чудовим краєвидом та зробили світлини на добру згадку.

Луцький замок IMG 2995 min

Наступні дні драгомановці провели на базі практики «Гарт» Волинського національного університету імені Лесі Українки у с.Світязь на Шацьких озерах, де відбулась низка наукових та творчих заходів. Цього року Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку українського та зарубіжного мистецтв: культурологічний, мистецтвознавчий, педагогічний аспекти» об`єднала науковців з Києва, Одеси, Тернополя, Кам’янця-Подільського, Маріуполя, Полтави, Хмельницького, Слупська (Польща), Угорщини. Захід відбувався у змішаному форматі, тому програма нараховує понад 200 учасників, з них 77 осіб взяли участь наживо.

Учасники конференції 2023 06 16 183213 EVERSUMMER 1479 min

На пленарному засіданні наукової конференції виступили представники Драгомановської делегації – професори Василь Федоришин, Тетяна Андрущенко, доцент Сергій Русаков. Також представили напрацювання спікери інших закладів вищої освіти. Більшість науковців оглядали мистецтво, однак значна увага приділялась питанню диджиталізації мистецтва та використання штучного інтелекту у творчій діяльності. Наступного дня відбулись секційні засідання, а також панельні дискусії з культурології, де виступила більшість Драгомановської делегації. В рамках такого сучасного підходу презентації наукових напрацювань – студенти та викладачі змогли не просто представити теоретичні здобутки, а й провести фахові дискусії та обговорити з усіма присутніми своє бачення подальшого розвитку культури та мистецтва. Розглядалися теми збереження культурної спадщини та цифровізації, активно обговорювалась тема штучного інтелекту, зокрема Chat GPT. Проте, все ж більше уваги приділялося ролі мистецтва в умовах війни. Учасники обговорили такі теми, як створення цифрових архівів, документування російських воєнних злочинів та створення стратегій захисту культурної спадщини. Важливо, що під час наукової дискусії брали активну участь як молоді науковці, так і більш досвідчені фахівці.

Федоришин 2023 06 16 150214 EVERSUMMER 1080 min

Панельні дискусії 2023 06 17 115028 EVERSUMMER 1744 min

2023 06 16 162905 EVERSUMMER 1277 min

Після успішного завершення наукових доповідей, відбувся концерт камерного оркестру Факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського. Творчий колектив представив як відомі, так і маловідомі музичні твори українських та світових композиторів.

2023 06 17 174741 EVERSUMMER 2219 min

Участь у заході такої потужної делегації стала можливою завдяки підтримці ректора університету академіка Віктора Андрущенка, стипендії випускника House of Europe, яку виборов керівник Навчально-наукового інституту філософії та освітньої політики Сергій Русаков та організаційній підтримці Центра українсько-європейського наукового співробітництва.

Протягом декількох днів представники делегації Драгомановського університету не тільки презентували культурологічні та мистецтвознавчі напрацювання, а й вивчали основні тенденції розвитку сучасної культури та мистецтва, обмінювалися досвідом з вченими з інших університетів, а також змогли насолодитись природною красою та спокоєм Волині.

Текст: Марія ПАЛЬЧИНСЬКА

Світлини: Сергій ХАНДУСЕНКО