Крилова Світлана Анатоліївна

Krylova

КРИЛОВА Світлана Анатоліївна

доктор філософських наук, професор кафедри богослов’я, релігієзнавства та культурології

google scolar   publons logo

Кафедра - телефон: (044) 486-05-99

Адреса: Київ, вул. Тургенєвська 8-14, каб.3-7

Викладання наступних дисциплін: філософська антропологія, актуальні проблеми філософської антропології, філософсько-антропологічні основи психоаналізу, філософія статі та гендеру, філософія статі та андрогін-аналіз, теорія та практика сучасного психоаналізу, психоаналіз та сучасна арт-терапія, майстерність есеїста і письменника, філософська публіцистика: теорія та практика.

ОСВІТА

1987 – Київський державний педагогічний інститут ім. О.М. Горького, філологічний факультет (диплом МВ № 991459).

1994 –  Український державний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, спеціальність – Психологія. Практична психологія в системі освіти, кваліфікація – практичний психолог у закладах і установах освіти (диплом ДСК № 005851).

1994-1997 – аспірантура на кафедрі філософії УДУХТ, м. Київ.

1997-2000 – кандидат філософських наук, дисертація на тему «Безсмертя особистості як етико-екзистенціальна проблема». Спеціальність – 09.00.04 – етика.

2009-2012 – докторантура, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова.

2012 – доктор філософських наук, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова. Дисертація на тему: «Краса як феномен соціального буття людини (соціокультурні та гендерні аспекти). Спеціальність – 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії.

НАУКОВІ СТУПЕНІ І ВЧЕНІ ЗВАННЯ

Доктор філософських наук  -  2012, Диплом  ДД № 001118
Професор – 2014,  Диплом 12ПР № 009380

КАР’ЄРА:

1994-1997 – аспірантура на кафедрі філософії УДУХТ, м. Київ

1997-2000 – доцент кафедри культурології НПУ імені М.П.Драгоманова

2000-2005 – доцент кафедри педагогіки і психології Академії муніципального управління, м. Київ

2005-2014 – завідувач кафедри соціальних дисциплін Академії муніципального управління, м. Київ

2009-2012 – докторантура в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова

2014-2018 – завідувач кафедри філософської антропології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

2018-2021 – завідувач кафедри культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

2021 – професор кафедри богослов’я та релігієзнавства Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

Загальний трудовий стаж – 39 років.
Науково-педагогічний стаж – 35 років

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВИДАНІ ПІДРУЧНИКИ, НАВЧАЛЬНІ ПОСІБНИКИ ТА МОНОГРАФІЇ:

1. Крилова С. Історія філософії: проблема людини. Навчальний посібник. – К.: КНТ, 2020, 7-е видання, доповнене та перероблене (у співавторстві).
  2. Крилова С. Етика: шлях до краси відносин. Курс лекций. – К.: КНТ, – 2022, 6-е видання, доповнене та перероблене (у співавторстві).
  3. Крилова С. Філософська антропологія: словник термінів. – К.: КНТ, 2019, 4-е видання, доповнене та перероблене (у співавторстві).
  4. Крилова С. Етика та естетика: словник ключових термінів. – К.: КНТ, 2009 (у співавторстві).
  5. Крилова С. Філософський словник: людина та світ. – К.: КНТ, 2018, 2-е видання, доповнене та перероблене (у співавторстві).

МОНОГРАФІЇ

1. Крилова С. Безсмертя особистості: ілюзія чи реальність? – К., 1999. 100 с.
  2. Крилова С. Краса людини: особистість, сім'я, суспільство (соціально-філософський аналіз): [монографія]. Ніжин: Аспект-Поліграф, 2011. – 344 с.
  3. Крылова С. Психология красивой женщины. – Суми: Університетська книга, 2017 (у співасторстві).
  4. Крилова С.А.  Краса людини в життєвих практиках культури. Монографія. Видання 2-е, перероблене та доповнене.  К.: КНТ. – 2020.  - 563 с.

Авторка філософських романів та віршів.

Написано понад 150 статей, серед яких понад 6  – у наукометричних базах Web of Science та Scopus. Започаткувала напрям «соціальна метаантропологія», у якому основні положення метаантропології – вчення про буденне, граничне та метаграничне буття людини, застосовуються до суспільства. Соціальна метаантропологія досліджує можливості виходу соціуму за межі буденності в граничні та метаграничні стани, що дає можливість усвідомлювати й аналізувати суспільні процеси в трансформаційні періоди та робити правильні футурологічні прогнози.

Організатор і учасниця Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій, круглих столів, методологічних семінарів, майстер-класів, літературних студій.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ:

У 2017 році пройшла стажування на кафедрі теоретичної та практичної філософії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

ГРОМАДСЬКО-КУЛЬТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ:

1. 2002-2012 – ведуча програми «Особистість і доля» на радіо-Ера 96 FM.

2.Віце-президент Асоціації  філософського мистецтва.

3.Академік спілки незалежних болгарських письменників.

4. Голова комісії з академічної етики в НПУ імені М.П. Драгоманова.

5.Організатор щомісячного методологічного семінару «Філософська антропологія як метаантропологія» в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України.

5.Організатор  і ведуча щорічного Міжнародного Конкурсу авторських афоризмів.

6. Організатор літературної студії «Філософське мистецтво: есе, афоризми, трактати, романи».

7. Член редакційної колегії наукового фахового видання "Культурологічний альманах"