Культурологічна наукова активність

Викладачі кафедри богослов’я, релігієзнавства та культурології взяли участь як доповідачі та співорганізатори Міжнародної наукової конференції "Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку", яка була проведена 17-18 листопада 2022 р. Харківською державною академією культури. Фахівці з культурології виступили на пленарному засіданні конференції та в рамках окремого круглого столу «Методологія сучасних культурологічних досліджень». 

Знімок екрана 2022 11 17 о 11.11.43

 

В перший день проведення конференції на пленарному засіданні з доповіддю «Теоретична модель колообігу культури як сучасна методологія культурологічних досліджень» виступив кандидат філософських наук, доцент кафедри Сергій Русаков. Під час виступу доповідач детально зупинився на перспективі використання концепції Стюарта Голла та Пола дю Гая під час проведення наукових досліджень. Водночас було розкрито освітній потенціал, адже ця методологія ґрунтовно вивчається нашими студентами освітньо-професійної програми "Культурологія" в рамках дисципліни «Прикладна культурологія». 

 

photo 2022 11 22 22.31.47 

 

Доповідь «Дистанційне читання як один з методів культурологічних досліджень» було успішно презентовано на пленарному засіданні кандидатом філософських наук, доцентом кафедри Євгеном Ворожейкіним. Виступ викликав активне обговорення, адже запропонований підхід наразі викладається лише на нашій освітньо-науковій програмі «Цифрові трансформації у сфері культури», хоча і є популярним методом за кордоном. 

 

У другий день проведення конференції відбулась низка круглих столів, в тому числі й організований кафедрою богослов'я, релігієзнавства та культурології.   До Круглого столу «Методологія сучасних культурологічних досліджень» були запропоновані наступні теми:  

–– Особливості культурологічного аналізу Мєднікова Галина Сергіївна, доктор філософських наук, професор НПУ імені М.П.Драгоманова

–– Культурна метаантропологія як методологічна основа сучасних наукових досліджень  –  Крилова Світлана Анатоліївна, доктор філософських наук, професор НПУ імені М.П.Драгоманова

–– Структурно-функціональний і структурно-типологічний аналіз у культурологічному дослідженні Гурова Інна Володимирівна, кандидат історичних  наук, доцент НПУ імені М.П.Драгоманова

 

photo 2022 11 22 22.32.57

 

Під час заходу відбулась презентація фахового наукового журналу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова "Культурологічний альманах". 

 

Знімок екрана 2022 11 17 о 11.27.27

 

 

Приєднуйтесь до нас у соцмережах  FacebookTelegram та Instagram.